جاذبه های گردشگری ناشناخته مشهد

جاذبه های گردشگری ناشناخته مشهد

جاذبه های گردشگری ناشناخته مشهد

داخل شهر مشهد جاذبه های قدیمی، تاریخی و دینی وجود دارند که به شدت مورد توجه هستند. علاوه بر این در حوالی شهر طبیعتی بکر و نایاب در انتظار گردشگران است. طبیعتی که می تواند قطب های جدید و جذابی برای جذب گردشگران خارجی و داخلی باشد، اما متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله 4 مورد از این مکان های بکر را با هم کشف می کنیم.با ماهان فلای همراه شوید :

چشمه گراب مشهد

چشمه های گراب مشهد

چشمه های بهشتی گراب در فاصله 50 کیلومتری شهر مشهد در مسیر نیشابور قرار دارد. مسیر دسترسی به این چشمه چندان استاندارد نیست و جاده مناسبی برای آن ساخته نشده است. چشمه های گراب مجموعه چند چشمه هستند که به فاصله چند صد متری از هم قرار دارد. این چشمه ها، هم سطح زمین نیستند و درون مخروط هایی قرار دارند که به صورت دهانه آتشفشان هستند. برای دیدن چشمه ها باید از این مخروط ها بالا بروید.

آب هر کدام از چشمه ها به دلیل ترکیبات متفاوت معدنی رنگ و بوی متفاوتی دارند. ترکیب اصلی آب آنها گوگرد است. بزرگ ترین چشمه روی تپه به ارتفاع 30 متر با آب سبز رنگ قرار دارد .آب این چشمه ها به دلیل مجاورت با مواد معدنی غنی شده است و مردم محلی برای درمان بیماری های پوستی و مفصلی از آن استفاده می کنند. اگر به این چشمه ها توجه کافی شود می توانند به یکی از جاذبه های گردشگری درمانی تبدیل شوند.

روستای پاژ مشهد زادگاه فردوسی

روستای پاژ مشهد (زادگاه فردوسی خردمند)

این روستا که در فاصله حدود 20 کیلومتری مشهد در جاده کلات واقع شده است. بنا به آنچه در تاریخ آمده است اینجا محل تولد فردوسی بوده است. در میان روستا دو تپه باستانی وجود دارد که بقایای پاژ قدیم روی آن دیده می شود. در سال 1389 بقای مربوط به یک قلعه در این روستا کشف شد. این قلعه زیر خانه هایی که در دوران قاجار ساخته شده بودند مدفون شده بود و در جریان باستان شناسی برای یافتن خانه فرودسی یافت شد این قلعه متعلق به قرن 8 و 9 هـ . ق . است. به گفته کارشناسان خانه ای که گردشگران به عنوان خانه فردوسی از آن بازدید می کنند در واقع خانه او نیست و قدمتش به 100 سال هم نمیرسد.

دره هفت حوض مشهد

دره هفت حوض مشهد

پارک طبیعی هفت حوض در فاصله 7 کیلومتری مشهد در دل کوه های خلج قرار دارد. این پارک، 7 حوض طبیعی دارد که بعضی از آنها به وسعت یک استخر کوچک هستند. برای بازدید از این پارک حدود 2 کیلومتر پیاده روی کنید . این منطقه بکر و آرام است و صدای جریان آب در سکوت فضا گوش شما را نوازش می کند. به دلیل کوهستانی بودن منطقه توصیه می شود که در روشنایی روز به دره هفت حوض بروید و کفش و لباس راحت همراه داشته باشید.

روستای کنگ مشهد

روستای کوهپایه کنگ مشهد

روستای کنگ در 16 کیلومتری منطقه یلاقی طرقبه و حدود 30 کیلومتری شهر مشهد، اطراف طرقبه قرارگرفته است. این روستا ساختاری شبیه به سبک معماری پلکانی روستای ماسوله در شمال ایران دارد؛ به همین دلیل به آن ماسوله خراسان نیز می گویند. به دلیل وجود ارتفاعات چشم نواز و خوش منظره این منطقه مورد توجه گردشگران قرار دارد. پوشش گیاه سبز کوهپایه، زیبایی منظره را چندین برابر کرده است. در فصل بهار و تابستان تعداد زیادی از گردشگران به این روستا می آیند، البته پاییز کنگ نیز دیدنی است. بافت مسکونی روستا بیشتر از همه چیز مورد توجه است. خانه ها به صورت متراکم ساخته شده اند و کوچه ها پر پیچ و خم و شیب دار هستند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.