معرفی شهر سوچی روسیه

شهر سوچی روسیه

معرفی شهر سوچی روسیه

ممکن است شما نیز با شنیدن نام کشور روسیه یاد سرمای استخوان سوز مسکو افتاده و تصور کنید که همه جای روسیه سرد و یخبندان است.در واقع روسیه کشور پهناوری است و براتیان جالب خواهد بود که بدانید در منطقه ای از این کشور و دقیقا در فاصله 1600 کیلومتری از پایتخت آن یعنی شهر مسکو، درختان استوایی می رویند. سوچی نام این منطقه است؛ شهری ساحلی که در نزدیکی دریای سیاه (جنوب غربی روسیه)، در دامنه رشته کوه های قفقاز جای گرفته است. بیشاز 90 درصد سطح شهر سوچی با درختان و گیاهان پوشیده شده است. تعداد زیادی چشمه آب معدنی با خاصیت درمانی از دل زمین آن بیرون آمده اند. سوچی در بهار، کمی سرد است و آن بهشتی که انتظارش را دارید در تابستان رخ می نماید. ماه های سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) بهترین زمان برای سفر به سوچی است. آب دریا در این دو ماه برای شنا به حد کافی گرم و هوا نیز هنوز سرد نشده و شهر به دلیل باز شدن مدارس خلوت است. اگر اهل تفریحات زمستانی مانند اسکی هستید، دی تا فروردین ماه به سوچی بروید. سوچی در بیشتر اوقات سال، شهر شلوغی نیست و جمعیت آن کمتر از نیم میلیون نفر است.

استالین در سوچی روسیه

استالین در سوچی روسیه

ژوزف استالین، رهبر کمونیست های شوروی در شهر سوچی یک اقامتگاه تابستانی داشت که بنای آن اکنون به عنوان موزه مورد استفاده قرار می گیرد. در این موزه بخشی از وسایل شخصی استالین و یک ماکت از او به نمایش گذاشته شده است. استالین زمان زیادی را در این ویلای سبز رنگ سپری می کرد. جالب است بدانید سوچی شهر مورد علاقه پوتین است و سیاستمدارانی مانند مرکل و ژاک شیراک در این شهر ویلاهای شخصی دارند.

ساختمان تئاتر زمستانی سوچی روسیه

ساختمان تئاتر زمستانی سوچی روسیه

ساختمان تئاتر زمستانی سوچی بر اساس سبک نئوکلاسیک و سلطنتی در مرکز شهر سوچی ساخته شده است ساخت این بنا به سال 1934 میلادی باز میگردد، اما ساختمان  در طول سال ها بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. هر زمان از سال که به سوچی بروید یک برنامه سرگرم کننده در این تئاتر در حال اجرا شدن است. هنرمندان خارجی و داخلی زیادی برای اجرای برنامه های خود به این سالن می آیند. این تئاتر یکی از گزینه های محبوب گردشگران برای بازدید است.

پارک ملی سوچی روسیه

پارک ملی سوچی روسیه

پارک ملی سوچی با وسعت 193 هزار هکتاری ، یک سایت باستانی بسیار سرسبز است. در این پارک علاوه بر هوای بسیار تمیز، به آبشار، رود، کوه، غار و دره دسترسی دارید و می توانید از تماشای گونه های مختلف گیاهی و جانوری لذت ببرید یک پل معلق عابر پیاده در این پارک وجو دارد که تا سال 2014 رکورد طولانی ترین پل معلق دنیا را داشت.  افراد زیادی برای گذر از این پل، بانجی جامپینگ و تجربه پرش در طبیعت به اسکای پارک سوچی می آیند. یک رستوران در کنار این مجموعه و در ارتفاعات وجود دارد. از بالای کوه یک منظره زیبا رو به دریای سیاه در برابر شما قرار می گیرد.

آکواریوم سوچی روسیه

آکواریوم سوچی روسیه

یک آکواریوم 5 میلیون لیتری آب شور با 4 هزار گونه جانوری در سوچی وجود دارد. برای بازدید از این آکواریوم باید به پارک اقیانوسی دیسکاوری ورلد در خیابان لنین در آدلر بروید. این محل یک مکان مناسب برای تفریح خانوادگی و دیدن دنیای رنگارنگ زیر آب است. وسعت مجموعه 6 هزار متر مربع است و در واقع شامل 30 آکواریوم مجزا است.

جابه جایی در شهر سوچی روسیه

جابه جایی در شهر سوچی روسیه

سوچی در کناره ساحل کشیده شده و طول آن 145 کیلومتر است. این شهر را به عنوان طویل ترین شهر اروپا می شناسند؛ پس رفت و آمد بین دو سر سوچی می تواند زمان بر باشد. برای جابه جایی بین دو سر شهر باید از قطارها استفاده کنید. رفت و آمد در داخل سوچی نیز از طریق اتوبوس، مینی بوس و تاکسی میسر است و خبری از متروهای زیرزمینی و تراموا نیست. البته همان طور که گفته شد امکان حمل و نقل برون شهری با قطارهای بین شهری وجود دارد. اگر بخواهید با قطار مسیر بین مسکو و سوچی را بپیمایید باید حدود 37 ساعت در مسیر باشید. ما استفاده از اتوبوس را پیشنهاد می کنیم؛ زیرا بیشتر رانندگان تاکسی در سوچی انگلیسی نمی دانند، همچنین سفر با اتوبوس برای شما ایمن تر نیز خواهد بود.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.