اصفهان نصف جهان

اصفهان نصف جهان

بخش بزرگی از تاریخ ایران در اصفهان متمرکز شده است، به همین دلیل اصفهان پس از مشهد در رتبه دوم توریست پذیری قرار دارد. دیدنی های استان اصفهان شگفت انگیز و پر رمز و راز هستند سازه هایی ماننده پل ، مسجد ، کاخ ، کلیسا و خانه های قدیمی از جاذبه های توریستی سفر به اصفهان هستند که بیشتر آنها مربوط به دوران صفویه هستند. شاید باور کردنی نباشد اما بسیاری از توریست های خارجی ایران را با نام اصفهان می شناسند و با این شهر و جاذبه هایش از قبل آشنایی دارند 7 اثر تاریخی در اصفهان ثبت جهانی و 1779 اثر ثبت ملی شده اند با توجه این اعداد و ارقام بازدید دقیق تر از اصفهان ممکن است نیاز به چند هفته زمان  داشته باشد، اما ما شما را برای برنامه ریزی دقیق برای بازدیدی جامع یاری خواهیم کرد. با ماهان فلای همراه باشید.

میدان نقش جهان

زیباترین میدان شهری ساخته شده در ایران، میدان نقش جهان است. این میدان در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. با بازدید از این میداندر واقع با یک تیر چند نشان خواهید زد زیرا 4 اثر باستانی در این میدان قرار دارند. مسجد امام و مسجد شیخ لطف اله ، بازار قیصریه و عمارت تاریخی مشهور و دیدنی عالی قاپو در این لیست قرار دارند. معماری خود میدان و 4 بنای تاریخی آن شما را شگفت زده خواهد کرد. در فاصله کمی از میدان نقش جهان باغ سلطنتی چهل ستون قرار گرفته است. معماری این باغ مربوط به دوران صفوی است و ترکیبی از اصول معماری چینی، ایرانی و فرنگی است.

کاخ چهل ستون

کاخ چهل ستون در واقع 20 ستون دارد اما انعکاس آنها در آب حوض روبروی عمارت وجه تسمیه آن بوده است زیبایی و ظرافت این کاخ شما را به وجد می آورد. اگر برای بازدید از میدان نقش جهان برنامه ریزی می کنید، برنامه خود را طوری تنظیم کنید که برای خوردن ناهار به رستوران های اطراف میدان بروید و غذاهای لذیذ آن ها را بچشید.

سه پل، پل خواجو، عمارت هشت بهشت، قهوه خانه چاه حاج میرزا، کلیسا وانک، کلیسا بیت لحم، مریم و هاکوپ مقدس، منارجنبان و آتشگاه را حتما در لیست خود قرار دهید. هر کدام از این آثار در نوع خود منحصر به فرد هستند و در واقع برجسته ترین آثار دیدنی شهر اصفهان هستند که توریست بیشتری به خود جذب می کنند.

بازدید از اصفهان تنها به بازدید از مراکز دیدنی خود شهر محدود نمی شود، شهرستان های استان نیز بسیار دیدنی هستند. در شمال شهر اصفهان و در نزدیکی شهر آران و بیدگل شهری زیر زمینی وجود دارد که متعلق به دوران ساسانیان است. برای بازدید از این اثر باید به شهر نوش آباد کاشان بروید. این شهر زیرزمینی بسیار حیرت انگیز است و بزرگ ترین شهر زیرزمینی کشف شده در ایران شناخته شده است. ساختار متراکم و تودرتو اینشهر بسیار مورد توجه معماران است. عمق شهر بین 4 تا 16 متر متغییر است و وسعت آن 4 کیلومتر است طبق فرضیه موجود و با توجه به معماری اویی، این شهر برای پناه گرفتن در هنگام هجوم دشمن و ذخیره غذا ساخته شده است. جالب است که این شهر چند طبقه است و چاه های عمودی شکل برای ارتباط بین طبقات در آن ایجاد شده اند. این شهر در دوران حمله مغول به ایران جهت پناه گرفتن کاربرد داشته است، اما قدمت آن با توجه به سفالینه های کشف شده بیش از 1800 سال است.

لذت تماشای ستاره ها در آسمان پاکیزه و بی انتهای کویر در شب و راه رفتن روی شن های نرم و گرم می تواند هر کسی را برای یک سفر یکی دوروزه به کویر تشویق کند 3 منطقه مرنجاب ، مصر و فرحزاد برای مردم بیشتر شناخته شده هستند و کاروانسراهای جذابی نیز داردند گروه های ستاره شناسی و نجوم برای رصد آسمان از همه جای ایران به این منطقه می آیند. روستای گرمه نیز علاوه بر جذابیت های کویر و نخلستان هایش، قلعه تاریخی و دیدنی دارد. این که به کدام یک از این کویرها بروید انتخاب شماست؛ نکته مهم این است که خطر گم شدن در کویر بسیار است؛ پس برای بازدید حتما از راهنما کمک بخواهید. یکی از کم خطر ترین مسیرهای دسترسی به کویر مرکزی ایران ، مسیر دسترسی به کمپ متین آباد است که در 25 کیلومتری نطنز واقع شده است.

شهر اصفهان و روستاها و شهرستان های اطرافش هرکدام زیبایی هایی دارند که به تنهایی می تواند بهانه بستن چمدان ها و رفتن به سفر باشد. اوج سفرها به اصفهان در تعطیلات نوروزی است. در خرداد ماه برای سفر به اصفهان چندان دچار مشکل نخواهید شد؛ اما با توجه به موقعیت جغرافیایی اصفهان و قرار گرفتن آن در کویر در تابستان هوا گرم تر خواهد شد؛ پس تا دیر نشده است سفرتان را آغاز کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.