معرفی مکان های دیدنی روسیه

معرفی کشور روسیه

روسیه کشور پهناوری است. شاید برای شما هم سؤال باشد که مقاومت روس ها در برابر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم در کدام شهر روسیه به وقوع پیوست؟

بله شمالی ترین شره پرجمعین جهان یعنی سنت پترزبورگ . نام شهر سنت پترزبورگ از نام یک کیشی اقتباس شده است که یکی از 12 یاز حضرت عیسی مسیح ع بوده. اگر تابلوی شام آخر اثر داوینچی را دیده باشید سنت پترزبورگ نفر چهارم از سمت چپ است. این شهر بارها در طول تاریخ تغییر نام داده است.

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای جهان است و سفر شما به آن پر از خاطرات فراموش نشدنی خواهد بود. این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه به شمار می رود. در حال حاضر این شهر پس از لندن و مسکو، پر جمعیت ترین شهر اروپایی محسوب می شود. این شهر تعداد زیادی رودخانه و جزیره دارد و برخی از آن با نام ونیز شمالی یاد می کنند. سنت پترزبورگ شهری بندری است و پایگاه تجاری روسیه نیز محسوب می شود.

در فصول گرم دمای هوا به 19 درجه می رسد در نظر داشته باشید که این شهر در هر حال شهر سردی محسوب میشود. در اوایل تابستان ها که روزها بلند میشود هوای شهر در شب کاملا تاریک نمی شود و در حالت گرگ و میش صبحگاهی می ماند. خورشید در این ایام در ساعت 3 صبح طلوع می کند و آسمان روشنی نسبی دارد.

موزه هرمیتاژ روسیه

قدیمی ترین و دومین موزه بزرگ دنیا با بیش از 3 میلیون اثر تاریخی در شهر سنت پترزبورگ قرار دارد. از موزه هرمیتاژ حتما دیدن فرمایید تخمین زده شده است که اگر بخواهیم تمام آثار موزه هرمیتاژ روسیه را در یک دقیقه تماشا کنید باید 8 سال زمان صرف نمایید. البته تمام آثار موزه در معرض نمایش نیستند. در این موزه ده هزار اثر از ایران نگهداری می شود؛ اما تنها تعداد محدودی به نمایش در می آیند 6 سالن از 350 سالن موزه هرمیتاژ به ایران اختصاص دارد.

کاخ زمستانی روسیه

کاخ زمستانی که اکنون جزو مجموعه موزه هرمیتاژ محسوب می شود، از دیگر آثار باستانی شهر است. دختر پترکبیر ملکه الیزابت در سال 1754 میلادی دستور ساخت این کاخ عظیم را صادر کرد. بنای کاخ از نظر معماری و طراحی داخلی بسیار اشرافی است و رنگ غالب سالن های اصلی سفید و طلایی انتخاب شده است. کف زمین و سقف ها همگی تزئین شده اند. مجموعه کاخ زمستانی 1500 اتاق دارد و این کاخ تا سال 1917 میلادی که حکومت تزارها به پایان رسید، محل اقامت تزارها بود. این کاخ تاکنون چندین مرتبه به عنوان زیباترین ساختمان جهان شناخته شده است. این شاهکار معماری باروک نمایی به رنگ آبی و سفید دارد که بسیار دیدنی و با شکوه است. فرانچسکو بارتولومئو راسترلی، معمار مورد علاقه ملکه، این بنا را طراحی کرده است. برای ساخت این ساختمان 4 هزار نفر مشغول به کار بوده اند. کاخ زمستانی یک بار در آتش سوزی تخریب شده و مجددا بازسازی شده است. از 10 صبح تا حدود 5 بعد از ظهر برای بازدید از این کاخ زمان دارید.

کلیسای ناجی خون ریخته شده یا قیام مسیح

کلیسای ناجی خون ریخته شده یا قیام مسیح از نظر معماری و استفاده از رنگها تقریبا شبیه به کلیسای سن باسیل مسکو است اما رنگ غالب گنبدهای آن سبز، آبی و سفید است. این کلیسا در محل ترور الکساندر دوم توسط الکساندر سوم برای یادبود پدرش بنا شده است. الکساندر دوم بنا به گواه تاریخ فردی بود که قانون منع برداری را در روسیه به تصویب رساند. این کلیسا 7500 مترمربع موزاییک کاری دارد که پس از کلیسای سن باسیل بیشترین میزان موزاییک در دنیا در ساخت آن به کار رفته شده است. ریزه کاری های و پیچیدگی بنا واقعا تماشایی هستند.

قصر تابستانی کاترین

قصر تابستانی کاترین، همسر پتر کبیر نماد کامل جاه طلبی و اشرافی گری است برای بازدید از این کاخ باید 25 کیلومتر از شهر خارج شوید تا به دهکده تزارها برسید این عمارت مجلل ترین بنای سنت پترزبورگ است. این کاخ از نظر زیبایی از کاخ ورسای فرانسه نیز پیشی گرفته است. بعدها مدرسه ای مخصوص افراد تیزهوش در کنار کاخ ساخته شد و افردی مانند الکساندر پوشکین، بنیان گذار ادبیات کلاسیک روسیه در آن پرورش یافتند. این منطقه به افتخار او شهر پوشکین نام گرفته است. اتاق کهربا، اتاق طلایی، اتاق کمرون و اتاق سبز چهار سالن بسیار دیدنی قصر هستند. در زمان اشغال آلمانی ها این کاخ غارت شد و آسیب بسیار دید و بسیاری از آثار هنری آن در آتش سوختند. الیزابت دختر کاترین برای بازسازی این قصر 100 کیلوگرم طلای ناب استفاده کرده است.

مکان هایی که درباره آن ها صحبت شد تنها بخش هایی از آثار اصلی شهر بودند. سنت پترزبورگ برای هر بیننده ایرویایی ، پرابهت و باشکوه خواهد بود.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.