تکنیک های سفر

تکنیک های سفر

مسافر که می شوید یعنی آماده اید که حرکت کنید از مبدأ به مقصد بروید و در این میان حسابی خوش بگذرانید. یعنی از قبل فکر همه چیز را کرده اید. می دانید پروازتان چه ساعتی است. چه وسایلی را با خود باید بردارید. چه وسایلی لازم نیست همراه داشته باشید. چه می توانید بخورید و از خوردن چه چیزی باید پرهیز کنید. وقتی به مقصد رسـیدید به کجا خواهید رفت، چه خواهید دید، چه خواهید کرد و خلاصه همه ی اینها یعنی شما با تکنیک سفر آشنا هستید و حسابی آماده اید برای یک تجربه تازه و جدید. در این مجال کوتاه پیرامون تکنیک های سفر نکاتی کوتاه خواهید خواند. حرفه ای که سفر کنید، سفر حسابی خوش می گذرد.

آشنایی با تکنیک های سفر

چمدان هایتان را محکم ببندید

برای بستن چمدان یادتان باشد از قبل وسایلی را که نیاز دارید لیست کنید. وسایل غیرضروری را کنار بگذارید و آنچه می خواهید را کنار چمدان بچینید، بعد وسایل را سازماندهی کنید. این که لباس های شما چروک می شود یا نه لباس هایی که چروک نمی شوند بسیار مهم است چرا که معمولا لباس هایی که چروک می شوند را می توانید به راحتی لوله کنید تا جای کمتر بگیرد و را یا کف چمدان به صورت صاف پهن کنید یا روی همه وسایل بگذارید. می توانید شارژ و وسایل کوچک را در فضاهای خالی چمدان جای دهید. مثلا و هندزفری و سایر وسایل گوشی و تبلت خود را درون یک باکس کوچک بگذارید تا هم گره نخورند و هم دسترسی به آنها آسان باشد. لوازم آرایش و کرم ها و لوسیون ها را حتما در کیسه های جداگانه نایلونی بگذارید تا اگر احتمال ریختن آنها بود سایر وسایل شما کثیف نشود.

می توانید وسایل تان را در داخل پک های پارچه ای یا نایلونی بگذارید که بتوانید به راحتی آنها را پیدا کنید و گم و گور هم نشوند. از طرفی حتما چمدان خود را وزن کنید و بیش از حد مجاز آنها را سنگین نکنید تا مجبور به پرداخت اضافه بار در فرودگاه نشوید.

روی دسته یا بدنه چمدان خود حتما یک نشان بگذارید تا خیال تان راحت باشد که با چمدان دیگری اشتباه نخواهد شد.از قفل بودن درب چمدان خودتان حتما مطمئن شــوید و اگر قفل چمدان تان رمزی است رمز آن را حتما به خاطر بسپارید همه این نکات می تواند لذت سفر شما را افزایش دهد و از طرفی استرس شما را کم کند. چیدن چمدان یک نکته مهم و البته زمان گیراست که با یک برنامه ریزی دقیق می توانید در زمانی کم آنچه را می خواهید جمع آوری کنید و با خیال راحت مسافر شوید. قبل از بستن نهایی چمدان از آب وهوای مقصد خود مطمئن شوید تا بتوانید لباس و کفش مناسب با خود همراه ببرید.از طرفی داروهای موردنیاز، مدارک، لوازم شخصی مثل مسواک، حوله، دمپایی و... را فراموش نکنید. لیست وسایل خود را یک بار برای آخرین بار چک کنید و به سلامت چمدان خود را ببندید. در ضمن اگر خانوادگی مسافر هستید بهتر است هر شخص یک چمدان جداگانه برای وسایل خودش داشته باشد البته اگر بار شما اضافه تر از حد معمول نخواهد شد و حمل آنها سفر را برایتان سخت نخواهد کرد. چمدان هایتان را محکم و با اطمینان ببندید و راهی شوید.

استرس را فراموش کنید

برخی افراد از روزهای پیش از سفر دچار استرسی می شوند و این استرس لذت سفر را از آنها می گیرد. آنها با خود فکر می کنند ای کاش قصد سفر نمی کردند و این همه اســترس را بــا خود یک جا اصلا نداشتند. برای رفع این استرس باید اول دلایل آن را بشناسیم این که استرس ما به خاطر پرواز است و حضور طولانی مدت در هواپیما یا این که استرس ما به خاطر نداشتن شناخت کافی از مقصد سفرمان است یا... پیشنهاد ما این است که برای کاستن از این همه استرس اولین کار این است که وسایل سفرمان را از روزهای قبل آماده کنیم تا کمی آرامش بگیریم و شب مسافرت با عجله نخواهیم این وسایل را جمع آوری کنیم. دومین کار این است که یک بار دیگر دلیل سفرمان را با خودمان دوره کنیم. قرار است برای چند روز مسافر شویم و بــا کلی انرژی و خاطره و تجربه دوباره به زندگی روزمره برگردیم پس نفس سفرمان سراسر لذت است و شادی با این استرس های بیهوده آن را خراب نکنیم. سومین کار این است که یک بار دیگر مکان سکونت مان و مقصد سفرمان را چک کنیم و مطمئن شویم که همه چیز تحت کنترل است و آماده ی حضور ما. ساعت حرکت و پرواز رفت و برگشت مان را هم در نهایت مورد بررسی قرار دهیم و با خیال راحت به اتفاقات خوش سفر فکر کنیم. وقتی همه چیز آماده است و طبق یک برنامه ریزی دقیق و اصولی طراحی شده جایی برای استرس باقی نخواهد ماند.

مقصد سفرتان را بشناسید

یکی دیگر از تکنیک های سفر انتخاب یک مقصد مناسب و دوست داشتنی است. شما باید بدانید چرا و به چه علتی قرار است به این مقصد سفر کنید؟ بعد از پاسخگویی به این سوال باید به فکر محل اقامت، آب وهوا، مقدار هزینه شخصی، خورد و خوراک، زمان سفر و تاریخ رفت و برگشت تان باشید.

وقتی از همه این موارد مطمئن باشید سفری لذت بخش را تجربه خواهید کرد. فکر کنید شما یک فرد گرمایی هستید و برای یک سفر تفریحی راهی یکی از شهرها یا کشورهای اتفاقا گرمسیر در فصل تابستان می شوید این یعنی از اساس اشتباه کرده اید چراکه سفر به کام تان تلخ خواهد شد. شما باید شهر یا کشوری سردسیر را انتخاب کنید یا این که هزینه سفر شما بیشتر در پایان سفر از مقدار پس انداز شما برای این سفر باشد حتما خودتان را سرزنش خواهید کرد که چرا این تصمیم را گرفته اید. خلاصه برای انتخاب مقصد سفر از قبل مکان سکونت خود را با توجه به بودجه سفرتان انتخاب کنید و اینترنتی آن را رزرو کنید. بعد براساس نقشه و تحقیقات کامل مشخص کنید که در این سفر قرار است از کدام مکان ها بازدید کنید و به کجاها سر بزنید و بر همین اساس تاریخ رفت و برگشت و مدت زمان سکونت تان در شهر و کشور مقصد را مشخص کنید و بلیط هواپیما خریداری کنید. به فکر خورد و خوراک تان هم باشید اگر از غذای مقصدتان خبر دارید و با ذائقه ی شما جور درنمی آید مقداری خوراک ساده همراه داشته باشید. در این سفراگر همسفر دارید حتما او را هم حسابی از تصمیمات تان مطلع کنید تا در طول سفر او هم رضایت کامل داشته باشد. وقتی همه ی این نکات را رعایت کنید سفر لذت بخشی را تجربه خواهید کرد و حسابی خوش خواهید گذراند در غیر این صورت قید سفر را بزنید بهتر از تجربه تلخ است.

آمادگی برای سفر هوایی

وقتی قرار اسـت هوایی سفر کنید باید حواس تان باشد که از مدت ها قبل برنامه ریزی کنید، روز رفت و برگشت را چک کنید و بلیط رزرو کنید. سعی کنید ایرلاینی را انتخاب کنید که خدمات دهی آن دقیق تر است و شما زمان کمتری معطل خواهید شد و تأخیر کمتـری را تجربه خواهید کرد. اگر زمان شما برای خرید بلیط بیشتر باشد راحت تر می توانید دست به انتخاب بزنید. از طرفی بعد از خرید بلیط تا قبل از پروازتان چه داخلی باشد چه حارجی سـفر و روز موعود حتما چند ساعت زودتر خودتان را به فرودگاه برسانید و اگر قرار است با ماشین شخصی خودتان به فرودگاه بروید حتما پارکینگ و جای پارک و امنیت آن را بررسی کنید مخصوصا اگر قرار است چند روزی ماشین در پارکینگ فرودگاه بماند. مدارک شخصی و پرواز را دم دست بگذارید خیلی مهم است که وقتی وارد فرودگاه می شوید مدارک تان آماده باشد و مدرکی را جا نگذاشته باشید. قبل از آمدن به فرودگاه حتما از مقدار باری که می توانید به همراه داشته باشید مطلع شوید. بدانید می توانید چه مقدار بار، چه وسایلی را با خود داخل هواپیما ببرید مثلا لوازم برنده و تیز، وسایل سنگین مثل چکش و تبر یا وسایل دفاع شخصی مثل شوریکن، باتوم و پنجه بوکس را نباید در هواپیما همراه داشته باشید

وزن بار شما در داخل کابین باید حدود 5 تا 8 کیلوگرم باشد نه بیشتر و از طرفی وزن چمدان هایی که به قسمت باربری می دهید باید حدود 30 کیلوگرم باشد در پروازهای خارجی و در پروازهای داخلی باید 20 کیلو گرم باشد وگرنه اضافه بار دارید و مجبور به پرداخت جریمه می شوید.(مبلغی اضاقی باید همانجا پرداخت نمایید) پس قبل از سفر هوایی حتما اطلاعات خود را درباره ی این موارد کامل کنید تا سفر خوشی را تجربه کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.