جاذبه های گردشگری ازمیر ترکیه

 جاذبه های گردشگری ازمیر ترکیه

جاذبه های گردشگری ازمیر ترکیه

این شهر که در زبان ترکی "ازمیر زیبا" نام دارد، بر فراز یک خلیج بلند و باریک واقع شده که توسط کشتیها و قایقهای تفریحی، شیاردار شده است. آب و هوای آن معتدل است و در تابستان، نسیم مداوم و روح بخش دریا،گرمای خورشید را متعادل می کند. این شهرکه در پشت پیاده روهای آراسته شده با نخل و خیابانهایی که خط ساحلی را دنبال می کنند، از دامنه های کوههای اطراف با شیبهای پلکانی افقی به آرامی بالا میرود. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بوده و بندر آن فقط در رده دوم نسبت به استانبول قرار دارد. ازمیر که در تمام طول سال یک شهر بین المللی و سرزنده است، در مدت جشنواره بین المللی هنر (ژوئن و جولای) و نمایشگاه بین المللی (آگوست و سپتامبر)، بازدید کنندگان زیادی دارد.

این شهر در اصل در هزاره سوم قبل از میلاد در محلی که امروزه بایراکلی نام دارد تاسیس شد و در آن زمان با شهر ” تروی”، که دارای پیشرفته ترین فرهنگ در آناتولی غربی است، مشترک بود. در حدود 1500 سال  قبل از میلاد، این شهر تحت نفوذ قلمروی هیتی ها در آناتولی مرکزی در آمد. در هزاره اول قبل از میلاد، ازمیر (سیمیرنا) نامیده میشد  در رده مهمترین شهرهای اتحادیه ایونین ایها قرار داشت. در طول این دوره، یکی از برجسته ترین نکات این شهر این بود که “هومر” در آنجا سکونت داشت فتح این شهر توسط لیدیا ایها در حدود 6000 قبل ازمیلاد، این دوره را به پایان رساند.

در سرتاسر دوره حکومت لیدیا ها و متعاقب آن فارس ها در قرن ششم قبل از میلاد، ازمیر در حد محلی که کمی کوچکتر از یک روستا بود، باقی ماند. در قرن چهارم قبل از میلاد و در دوره سلطنت اسکندر، شهر جدیدی بر دامنه های ( کادیفه کاله قله پاگوس) احداث شد. دوره رومی ها در ازمیر که در قرن اول قبل از میلاد آغاز شد، دومین عصر بزرگ این شهر بود. فرمانروایی روم شرقی در قرن چهارم دنبال شد و تا زمان پیروزی سلجوقیان در قرن 11 ادامه پیدا کرد. در 1415 این شهر تحت حکومت سلطان محمد چلب ، به بخشی از قلمرو عثمانی ها تبدیل شد.

 

موزه های شهر ازمیر ترکیه

موزه های باستانشناسی در نزدیکی میدان کناک ، یک مجموعه برتر از اشیای عتیقه را شامل تندیسهای از پوسایدون و دیمتر که در زمان باستان در میدان شهر مسقر بودند در خود جای می دهد.

موزه فرهنگ شناسی ، مجاور موزه باستانشناسی ، حاوی هنرهای دستی مردم عامه است که شامل یک مجموعه نفیس از فرشهای برگاما و گوردوس لباسهای سنتی و لگامهی شتر میباشد.

موزه آتاتورک واقع در جاده آتاتورک ، در یک خانه قدیمی ازمیری قرار دارد که توسط پایه گذار جمهوری ترکیه استفاده میشد . ای موزه عکسهایی از این رهبر ، به همراه بعضی وسایل شخصی او را به نمایش گذاشته است.

موزه هنرهای نفیس در کناک آثاری از نقاشان مشهور ترکیه را نشان می دهد.

موزه هنر سلچوک یاشار یک موزه ی خصوصی در بلوار جمهوریت است با مجموعه ای از هنر قرن بیست ترکیه.

موزه تاریخ طبیعی در برنوا به عنوان یک اندوخته طبیعی برای حفاظت از مناظر تاریخی منطقه دریایی اژه فلمداد میشود.

موزه باستانشناسی ادمیش در حدود 60 کیلومتری شرق ازمیر واقع است و هنرهای دستی این منطقه را عرضه می کند.

 پارک های شهر ازمیر ترکیه

پارک های شهر ازمیر ترکیه

کولتور پارک : پارک اصلی ترکیه ، فعالیتهای متوعی را ارائه می کند این پارک محل نمایشگاه بین المللی ازمیر است و یک پارک سرگرم کننده باغ وحش رستوران و باغهای آرامی را در بر میگیرید.

پارک الف پالم : واقع در کارشی یاکا ، مکان آرام بخشی برای توقف است این پارک همچنین دارای امکانات ورزشی میباشد کارشی یاکا همان کردلیا باستانی است.

پارک ادنان سایگون : مرکزی است برای فعالیتهای هنری و دارای یک آمفی تاتر مخصوص کنسرتها و تولیدان نمایشی و همینطور یک موزه پارک فضای بازی است که تنیسهای پراکنده شده در سرتاسر محوطه دارد.

پارک اینسان حاکلاری (حقوق بشر) : ارای تندیسهای مدرن زیبای است از جمله اثر تاریخی و عظیمم دلفینهای پرنده.

 

بناها و مکان های تاریخی شهر ازمیر ترکیه

در حفاری های انجام شده در بایراکلی یک معبد وقف شده به آتنا (الهه عشق و مهارت) و همینطور دیوار شهر متعلق به ایونین ایها که بین قرون هفتم و پنجم قبل از میلاد در این مکان توسعه پیدا کرد، از زمین بیرون آورده شده اند. ظروف سفالی متعلق به هزاره سوم قبل از میلاد نیز در این میان کشف شده اند.

در کادیفه کاله خرابه های شگفت انگیز و دیوارهای یک قلعه دیده میشود که در دوره سلطنت اسکندر بزرگ توسط لیسسماچوس ساخته شدند و همچنان ازمیر را تحت الشعاع خود قرار داده اند این قلعه مکان مناسبی را بری لذت بردن از یک چشم انداز عالی از خلیج ازمیر ارائه می کند.

اگورا یا بازار در محله نامازکاه در اصل در دوره حکومت اسکندر بزرگ ساخته شد ولی آنچه که امروز بر جای مانده به زمانی بر میگردد که این بنا پس از یک زلزله مخرب در 178 بعد از میلاد تحت حکومت مارکوس اریلیوس باز سازی شد.( تهیه شده در مجموعه گردشگری ماهان فلای)


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.