روستای کشیت کرمان

روستای کشیت کرمان

روستای اسرار آمیز کِشیت کرمان

باور اینکه در دل کویر لوت آبشار پیدا کرد کمی سخت است . در جنوب شهرستان کرمان در فاصله 170 کیلومتری از کرمان و در مکانی پرت و دور افتاده و البته هیجان انگیز به نام روستای کشیت می توانید علاوه بر لذت بردن از بافت تاریخی ، از طبیعتی بکر نیز بهره مند شوید بررسی نقشه این منطقه در گوگل مپ بسیار جذاب و هیجان انگیز است در میان کویر و پستی و بلندهای کوه ها و تپه ها شنی یک منطقه سبز رنگ روی نقشه دیده میشود. کِشیت خصوصیاتی دارد که از کویر بعید است با ماهان فلای همراه شوید :

روستای کشیت کرمان | روستای اسرار امیز

ورود از دل کویر به یک منطقه سرسبز و دیدن آبشارهای که ارتفاع بعضی از آنها به 12 متر میرسد بیننده را سرجایش میخکوب میکند. تپه های شنی ، نخلستان انبوه و البته رودخانه درخشان در کنار هم ، منظره ای شبیه به یک کارت پستالی پدید می آورند. بسیاری از افرادی که از کشورهای جنوب شرقی آسیا بازدید کرده اند، طبیعت بکر کشیت را بسیار شبیه کشورهای آن ناحیه می دانند تعداد زیادی رودخانه و آبشار کوچک به دره کشیت می ریزند و دیواره های دره پر از سرخس و درختان پرتقال ، لیمو و نخل است. ای دره 3 کیلومتر درازا دارد.

مانند تمام نقاط شگفت انگیز و مرموز دنیا ، درباره کشیت نیز حرف و سخن های فراوانی است. کشیت از اولین مناطق سکونت بشر بوده و یک قلعه قدیمی به نام قلعه دختر دارد که به دلیل زلزله تخریب شده و بخش هایی از آن باقی مانده است. این بنا به عنوان اثر ملی ثبت شده است. طبق افسانه ها سنگی بسیار بزرگ از آسمان به داخل این قلعه افتاده است که البته هنوز هم در قلعه موجود است. بنای قلعه از ارگ بم و راین اقتباس شده بوده است.

پیشینه روستای کشیت کرمان

پیشینه روستای کشیت کرمان

به گواه تاریخ این روستا یعنی کشیت 6 هزار سال قدمت دارد در تاریخ آمده است که ساکنان اولیه این روستای مرموز راهزنانی بوده اند که مسافران جاده ابریشم را غارت میکردند در سال 1392 در حین عملیات راهسازی در اطراف این قلعه تکه هایی از یک جسد مویایی کشف شده. اندازه شانه تا نوک انگشت این مومیایی 80 سانتی متر و اندازه کف پای او 60 سانتی متر است.

سفر به روستای کشیت کرمان

سفر به روستای کشیت کرمان

در برخی از حوضچه ها می توانید ماهی های گارا روفا را ببینید. اینها همان ماهی هایی هستند که در اسپا درمانی برای پاکسازی پوست مرده از آن ها استفاده می شود. زمانی که وارد حوضچه ها شوید ماهی ها برای پاکسازی پوست شما دورتان حلقه می زنند. یک پاکسازی رایگان را مهمان ماهی ها باشید. این موضوع به تنهایی می تواند یک جاذبه گردشگری باشد.

روستای کشیت کرمان

برای بازدید از کشیت نیاز به راهنمای آشنا به منطقه دارید و نمی توانید تنها و با خودروی شخصی به این محدوده بروید. به دلیل کم تردد بودن و خطرناک بودن رانندگی در کویر در هنگام تاریکی پیشنهاد می کنیم که قبل از تاریک شدن هوا منطقه را ترک کنید. در هنگام ورود حتما  با یکی از اهالی منطقه هماهنگی های لازم را انجام دهید و آنها را از ورودتان باخبر کنید. در سفر به کشیت فراموش نکنید که آب آشامیدنی همراه خودتان ببرید، روستای کشیت آب شرب شیرین ندارد. خوابیدن در این منطقه به دلیل وجود موجودات سمی و شب زی کویر توصیه نمی شود. کشیت می تواند یکی از پرجاذبه ترین مناطق گردشگری کرمان باشد، اما متاسفانه اطلاع رسانی درستی در خصوص آن صورت نگرفته و امکانات گردشگری برای آن تدارک دیده نشده است. کشیت طبیعت خاصی دارد و میتواند قطب گردشگری استان باشد.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.