جزایر 9 گانه پرنس استانبول

جزایر 9 گانه پرنس استانبول

جزایر 9 گانه پرنس استانبول

جزایر 9 گانه پرنس در نزدیکی استانبول واقع شده اند از مجموعه این 9 جزیره ، 4 مورد از آن کاربردی نظامی دارد یکی از این جزایر نیز مالکیت خصوصی دارد و 4 جزیره باقی مانده عبارتند از :

بویوک آدا ، هیبلی آدا، بورگاز آدا و کینالی آدا هستند. علت نامگذاری این جزایر به نام پرنس این است که در دوران امپراتوری بیزانس و عثمانی زمانی که شاهزاده ها بر سر پادشاهی جدال می کردند و برای پادشاهی دردسرساز می شدند از سوی امپراطور به این جزایر تبعید می شدند. البته این تنها کاربری جزیره در طول تاریخ نیست. بعد از آن دوران این منطقه به دلیل آب و هوای خوب مکانی برای ویلا سازی ،افراد مرفه و تجار استانبول شد. بسیاری از افراد سرشناس ترکیه در فصل تابستان به این جزایر سر می زنند. در تابستان فضای این جزایر شلوغ تر از سایر فصل ها است، اما همچنان آرامش همیشگی را دارد کلبه های ویکتوریایی با معماری قرن 19 و کالج های جنگلی دست نخوره جزیره ها دل هر گردشگری را می رباید.

جزیره بیوک آدا استانبول

جزیره بیوک آدا استانبول

توریستی ترین جزیره، بویوک آدا است که بزرگ ترین جزیره دریای مرمر نیز به شمار می رود. بویوک به زبان فارسی به معنی بزرگ و آدا به معنی جزیره است. در این جزیره که طبیعت بسیار بکری دارد خبری از ماشین نیست. تنها چند ماشین پلیس و آتش نشانی در این جزیره هستند که آنها هم در صورت نیاز فقط گاهی در جزیره تردد می کنند. همچنین کشیدن سیگار در سرتاسر این جزیره ممنوع است مردم در این جزیره با درشکه های 4 نفره ای به نام فایتر ، دوچرخه و خودروهای برقی جابه جا می شوند. گردشگران برای تفریح و گردش در این جزیره می توانند دوچرخه کرایه کنند. اگر بخواهید با درشکه جزیره را بگردید حدود یک ساعت زمان نیاز دارید. مسجد، کلیسا و جنگل های سرسبز مکان هایی هستند که می توانید از دیدن آنها لذت ببرید. بستنی های بیوک آدا بسیار معروف و خوش طعم هستند، فرصت چشیدن آنها را از دست ندهید. غذاهای دریایی در رستوران های جزیره به وفور یافت می شود. مغازه های میوه فروشی نیز بسیار مورد توجه گردشگران هستند. اینجا به دور از شلوغی استانبول می توانید به آرامش واقعی دست پیدا کنید.

از جمله دیدنی ترین مکان ها در جزیره بویوک آدا، یتیمخانه رومی پرینکیپو است که دومین سازه بزرگ چوبی دنیا به شمار می رود. بنای ساختمان بسیار قدیمی است و به دلیل وجود احتمال ریزش بهتر است سعی کنید وارد ساختمان نشوید. این عمارت 2 هزار متر مربع وسعت دارد و از نظر تاریخی قدیمی ترین سازه چوبی اروپا است. این مجموعه از نیم قرن قبل فعالیتی ندارد و بنای ساختمان نیز در یک آتش سوزی آسیب زیادی دیده است.

جزیره هیبلی آدا استانبول

جزیره هیبلی آدا استانبول

این جزیره دومین جزیره بزرگ دریای مرمر محسوب میشود . تنها مدرسه رسمی الهیات از قرن 11 در این جزیره قرار دارد و بازدید از آن برای عموم آزاد است. هنگامی که از کشتی پیاده می شوید در سمت چپ شما مکان های تاریخی و در سمت دیگر هتل و رستوران قرار دارند. دو جزیره بورگاز آدا و کینالی آدا در گذشته بیشتر مورد توجه یونانیان بودند. این دو جزیره نیز مانند بویوک آدا توریستی و دیدنی هستند. بیشتر سکنه کینالی آدا را ارامنه تشکیل می دهند.

به راحتی می توانید میان استانبول و این جزایر رفت و آمد کنید. از استانبول به 4 جزیره گردشگری سرویس حمل و نقل دریایی منظم وجود دارد. زمان تقریبی برای رسیدن از اسکله کاباتاش در استانبول تا بویوک آدا با اتوبوس خای دریایی حدود 2 ساعت است. بویوک آدا به طور معمول چهارمین توقفگاه اتوبوس های دریایی است. اتوبوس های دریایی در مسیر در جزیره های دیگر هم توقف می کنند و شما می توانید در هر جزیره ای که بخواهید پیاده شوید. اگر از قایق های تندرو استفاده کنید خیلی سریعتر به بویوک آدا خواهید رسید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.