چمدان مناسب برای مسافرت

چمدان مناسب برای مسافرت

ساک سفری و کیف دستی گزینه مناسبی برای سفر هوایی نیستند. یک چمدان چرخ دار و سبک بهترین وسیله برای شما است. خرید چمدان به آن سادگی که فکر می کنید نیست و ریزه کاری هایی دارد. با توجه به قیمت چمدان ها در بازار باید برای خرید آن ها دقت بیشتری به خرج دهید. سعی کنید چمدان دارای گارانتی بخرید. یک چمدان خوب باید سال ها کارایی داشته باشد و در میان سفر ناگهان خراب نشود، البته این موضوع به تعداد سفرهای شما نیز مربوط می شود. چمدان بی کیفیت می تواند حسابی دردسرساز باشد.

چمدان زیاد بزرگ و زیاد کوچک نخرید

چمدان ها معمولاً سه سایز دارند. سایزهای کوچک برای آقایان و سفرهای یک و دو روزه مناسب هستند. سایز متوسط برای خانم ها توصیه می شود، زیرا معمولاً لباس و وسایل بیشتری به همراه خودشان به سفر می برند. بیاموزید که چطور با کمترین وسایل سفر کنید و چمدانتان را سبک ببندید. وسایلتان را مدیریت کنید و در خرید وسایل سفر کوچکی و سبکی را اولویت قرار دهید. به این ترتیب دیگر نیازی به چمدان های بزرگ نخواهید داشت و درگیر خرید چمدان بزرگ و گران و پرداخت اضافه بار نخواهید شد.

چه جنس چمدان برای چه مقصدی مناسب است؟

اگر می خواهید به مقصدی گرم و خشک بروید، چمدان برزنتی با خودتان ببرید. این چمدان ها در هوای مرطوب بو می گیرند و زیاد مناسب نیستند. اگر به مقاصد مرطوب می روید و یا احتمال بارش باران در سفر وجود دارد از چمدان های pvc یا همان پلاستیکی استفاده کنید. به ضد ضربه بودن و خشک نبودن بدنه چمدان توجه کنید. البته می توانید یک روکش چمدان برای مقاصد بارانی تهیه کنید، این روکش از خش افتادن سطح چمدان پلاستیکی نیز جلوگیری می کند و ظاهر چمدان شما سالم تر می ماند. اگر روی چمدان شما خطی افتاده است که ظاهر آن را زشت کرده می توانید از برچسب های تزئینی و زیبا برای پوشش آن ها استفاده کنید. چمدان برزنتی تنها برای حمل و نقل لباس مناسب است؛ اگر وسیله شکستنی و حساس داخل این چمدان ها باشد احتمال آسیب دیدن آن ها در حمل و نقل بار بسیار زیاد است. چمدان های فلزی و چرمی نیز در بازار موجود هستند که قیمت بالایی دارند و جنبه لوکس دارند. در انتخاب رنگ نیز دقت کنید. چمدان رنگ روشن بسیار زود کثیف می شود و زیبایی خود را از دست می دهد.

چرخ، زیپ و دسته

چمدان های 4 چرخی که چرخ های آن ها به سمت بیرون است.به هیچ وجه برای سفر مناسب نیستند و خرید آن ها مساوی با دور ریختن پول است. اصولاً بعد از استحکام بدنه، استحکام چرخ بسیار اهمیت دارد. در واقع چمدان دو چرخ نسبت به چمدان چهار چرخ دوام بیشتری خواهد داشت. بیشترین آسیبی که متوجه چمدان است شکستن چرخ ها است. در یک خرید حرفه ای باید توجه اصلی خود را بر روی جنس بدنه و چرخ متمرکز کنید

هیچ کس دوست ندارد در حال برگشت از سفر و دقیقاً زمانی که سعی می کند خریدهایش را در چمدان جا بدهد ناگهان زیب چمدانش خراب شود. سه راه حل برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد. اولین راه حل این است که چمدانی بخرید که قابلیت افزایش حجم دارد، بیشتر چمدان ها این قابلیت را دارند. دومین راه حل خرید چمدانی با زیب مقاوم است. سومین راه حل نیز تناسب بار و چمدان است. اگر احساس می کنید که در برگشت از سفر وسایلتان زیاد خواهد شد بهتر است از کیف های پارچه ای که جای کمی می گیرند استفاده کنید.

دسته چمدان باید بلند باشد. دسته ضعیف، کوتاه و باریک کار حمل و نقل را برای شما سخت می کند. دسته ها از جنس آلومینیوم و استیل ساخته می شوند. احتمال خم شدن در نوع آلومینیومی بیشتر است. همان طور که چرخ هایی که به سمت بیرون بودند گزینه مناسبی برای خرید نبودند، چمدانی که دسته آن بیرون است نیز چندان مستحکم و مناسب خرید نیست. چمدان را باز کنید و بررسی کنید که دو ستون برای دسته ها داخل چمدان به صورت دو برجستگی وجود داشته باشد. دسته از بیرون نیز باید تقریبا هم سطح چمدان و داخل آن باشد چمدان مناسب بخرید، بارتان را ببندید و برای ماجراجویی آماده باشید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.