اردیبهشت در شیراز

اردیبهشت در شیراز

 اگر می خواهید شیراز را ببینید، اردیبشهت ماه به شیراز بروید و اگر می خواهید اردیبهشت را ببینید در این ماه به شیراز بروید؛ این دو به هم پیوند خورده اند. شیراز در اردیبهشت واقعا دلربایی می کند. این پیوند تا حدی است که نیمه اردیبهشت را روز شیراز نامیده اند.

تورهای خارجی به مقصد ایران در اردیبهشت، در ایده ال ترین حالت ممکن هستند. اگر توریستی بخواهد ایران را ببیند باید در ماه می میلادی یا همان اردیبهشت به ایران سفر کند. همه  شهر پر از توریست می شود. اردیبهشت مناسب ترین فصل ایرانگردی شناخته می شود. پس زمان و مقصد سفرتان مشخص شد. روی تقویم تان در کنار ماه اردیبهشت بزرگ بنویسید: «اردیبهشت امسال شیراز را ببینم.» این بهترین برنامه ریزی برای اردیبهشت است. اگر از جزییات خیابان ها، باغ ها و حال خوب شهر در این ماه باخبر شوید، دلتان تا لحظه  تماشای آن آرام نمی گیرد. بوی  یاس  و شکوفه  بهار نارنج در هوای شهر پر می شود و حال همه را سر جا می آورد. این عطر همه را عاشق می کند. این بو قدمتی هزاران ساله دارد و محدود به چند صد سال اخیر نمی شود. شاید به همین دلیل تخت جمشید پایتخت بهاری هخامنشیان شد.

دیدنی های شیراز

برای بازدید از مهم ترین مراکز گردشی در شیراز باید برنامه ریزی درستی داشته باشید. ابتدا مشخص کنید که چند روز در شیراز مهمان هستید و بعد در هر روز به چند قسمت از شهر سر بزنید. بناهای دیدنی زیادی در شیراز وجود دارند. اگر دوست دارید از بوی گل و شکوفه سرمست شوید، زمان بیشتری را به بازدید از باغ های شیراز اختصاص دهید. نارنجستان قوام، باغ عفیف آباد، باغ جهان نما، باغ ارم، باغ شاپوری و باغ دلگشا باغ هایی هستند که  باید در شیراز به آن ها سر بزنید. اگر دیدن آینه کاری  و تماشای بازی نور و شیشه های رنگی برای شما جذابیت دارد، به نارنجستان قوام بروید. بگذارید استشمام بوی بهارنارنج لذتتان را دوچندان کند

علاوه بر استفاده از فضای طرب انگیز و نشاط آور این باغ ها، می توانید از موزه های آن ها نیز دیدن کنید. یکی از بزرگ ترین موزه های سلاح در خاورمیانه در باغ عفیف آباد جا خوش کرده است. در مسیر رسیدن به عفیف آباد تماشای درخت های سرسبز فرصتی است تا به خودتان یادآور شوید که در این مسیر باید عمیق تر نفس بکشید. باغ جهان نما صفای دیگری دارد، این باغ قدیمی ترین باغ شهر است و آب رودخانه  رکن آباد از وسط آن می گذرد. باغ ارم که از شاهکارهای معماری دوره  قاجار است نیز یک بخش گیاه شناسی جذاب دارد؛ گیاهان متنوعی از تمام دنیا در این باغ کاشته شده اند، به طور حتم این بخش در اردیبهشت خودنمایی بیشتری دارد. منزل شاپور یک عمارت با معماری اروپایی در میان باغی ایرانی است، فضای باغ با گل های رز و شمعدانی گل آرایی شده است و درخت های نارنج، خرما، چنار، سرو و... در حیاط عمارت وجود دارند. باغ دلگشا همسایه  آرامگاه سعدی است، تنها چند قدم تا رسیدن به سعدیه فاصله وجود دارد، اگر در روز اول اردیبهشت به سعدیه بروید شاهد مراسم های خاص سالروز بزرگداشت سعدی خواهید بود. در اردیبهشت که درخت های پرتغال و نارنج باغ به بار می نشینند، بوی دلپذیری در فضای باغ پخش می شود. شیراز باغ های متعددی دارد که هیچ  کدام شبیه دیگری نیستند و حال و هوای خاص خودشان را دارند و اردیبهشت زمان خودنمایی بیشتر این باغ ها است.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.